• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Vítejte na otevřené encyklopedii WUBIO.CZ!
Zde máte možnost najít si abecedně jakoukoliv věc a zjistíte, co to znamená!


 NEJNOVĚJŠÍ POLOŽKY ENCYKLOPEDIE

Chata

Posted in A-D

Když se člověk chce někde ubytovat, většinou hledá hotel. Komu však nevadí trochu divočina, hledá chatu. Takové stavení je jako stvořené pro dovolenkování. Buď jsou zimní chaty (Chata Loučná nad Desnou), kterým se někdy říká sruby, anebo letní chaty. To jsou takové ty, co jsou ve filmech u jezera. S chatami si nejvíc zavzpomínají starší lidé na svoje mládí. V chatách na školních výletech si tam mnozí odbyli své první zkušenosti s alkoholem, cigaretami nebo s kontaktem s opačným pohlavím. Potom existují ještě chaty na neobydlených částech vesnicí či na městem. Do takových stavenišť utíkají měšťané před realitou a chtějí si užít své chvilky klidu.

Obchodní dovednosti

Posted in M-P

Každý obchodník musí mít určité předpoklady, schopnosti a obchodní dovednosti. Je důležité, aby je neustále rozvíjel a stával se tak stále lepším.

Obchodní dovednosti slouží jako prostředek k tomu být dobrým obchodníkem. Pokud by prodejce znal pouze odbornou teorii a byl sebevíce nastudovaný, bez obchodních dovedností nezvládne produkt prodat. Obchodní dovednosti zahrnují empatii, umění vcítit se do jiných, umět odhadnout zákazníka, jak se k němu chovat, jak komunikvat, co mu říct, jak se ho vyptávat apod. Proto obchodní dovednosti je nutné trénovat na reálných situacích, v terénu, pozorováním a dalšími výzkumnými metodami.

Rekonstrukce na klíč

Posted in Q-T

Všechno pořád "na klíč". Jak může být ale rekonstrukce na klíč? Úplně jednoduše. Určitě nedostanete klíč jak od auta, zato však můžete s klidem odpočívat a rekonstrukce se udělá za vás. Stačí si na to najmout firmu Rekonstrukce bytů Praha.

U nich je vše na jednom místě a od jednoho dodavatele. Vedle řemeslníků, kteří provádějí rekonstrukční práce je v týmu k dispozici také architekt - specialista na rekonstrukce a interiéry, projektant a stavební technik. Firma má taky vlastní stolařskou výrobu.

Jeden dodavatel kompletní rekonstrukceznamená:

  • žádné starosti s rekonstrukcí
  • nejlepší poměr cena/kvalita
  • provedení rekonstrukce v nejkratším možném čase

Jeden dodavatel garantuje kvalitu, cenu a termíny!

Kompatibilní toner

Posted in I-L

Neradi tisknete doma, protože nové tonery či cartridge jsou příliš drahé a vytisknou pár desítek stránek? Možná změníte názor, až zjistíte, že existují kompatibilní tonery. Co to vlastně znamená? Výrobci tiskáren si vyrábějí i své náplně. To jsou ty, které pak za předražené ceny kupujeme v obchodech. Jenže kompatibilní tonery nevyrábí výrobci tiskáren ale jiní výrobci, kteří vyrobí stejný toner se stejnou kvalitou, akorát neplatíte za značku. 

Poměrně detailně popisu tuto problématiku server Idnes.cz v tomto článku.

Velkoobchod

Posted in U-X

Velkoobchod je obchod definovaný jako větší než obvykle tj ve větší míře, který nefunguej tak, že by si produkty koupila přímo jednotlivá osoba. Většinou se jedná o obchod mezi dvěmi obchodníky, tj velkoobchodník prodává maloobchodníkovi a maloobchodník si pak hledá koncové zákazníky. Velkoobchodní prodejní jednotky pak nejčastěji zásobují jiná velkoobchodní zařízení nebo maloobchodní síť.

Jak se charakterizují?

Velkoobchodní jednotky mívají obvykle podobu velkých skladišť, skladů, úložišť surovin či překladišť zboží a materiálu, doplněné o nezbytné administrativní a provozní zázemí. Někdy bývají doplněny o maloobchodní prodejnu určenou jak pro místní obyvatelstvo, tak pro zaměstnance své firmy.

Typickým příkladem je velkoobchod vín.

Hydroizolace

Posted in E-H

Hydroizolace je druh stavební izolace. Hlavním účelem hydroizolace je zamezit škodlivým účinkům vody. Většinou se hydroizolace využívá při stavbě nemovitostí - ať už přímo na budově (většinou v podzemní části domu, kde je materiál v kontaktu s podzemní vodou nebo na terasách a balkonech) nebo na zahradě při stavbě jezírek a podobně. Samozřejmostí je hydroizolace při stavbě bazénů. Existuje několik druhů podle typu materiálu. Hydroizolace asfaltové, dehtové, syntetické nebo polyetylenové. Cena je variabilní, ale počítejte s cca 150 korunami na metr čtvereční.

PPC reklama

Posted in M-P

PPC reklama je zkratkou od anglického slova Pay per click, tedy zaplať za proklik. Tento pojem objevíte pod kategorií marketing, pod kterou spadá. PPC reklama vypadá jako běžný odkaz ve vyhledávači, bývá na určité klíčové slovo a je vždy na prvních místech ve výsledku vyhledávání, oddělená od přirozeného (tedy nezaplaceného) výběru vyhledávače. Prudký nárůst tohoto způsobu propagace se objevil okolo roku 2010, dnes už je trh poměrně dost nasycen. Záleží ale, v jakém oboru se pohybujete. Mladí lidé vědí, že první odkazy ve vyhledávání jsou automaticky zaplacené a často se stává, že na ně ani nekliknou. Méně uvědomělé publikum (děti a důchodci) naopak na tyto odkazy rádi kliknou. PPC reklama je každopádně jedním z efektivních nástrojů online marketingu.

Plošina

Posted in M-P

Plošina je slovo, které má bohužel (bohudík) mnoho významů v českém krásném jazyce. Rozdělme si plošiny na 2 základní sekce:

1) Plošina v přírodě

2) Plošiny v technice

V přírodě za plošinu považujeme nějaké území, které je velmi nízké a nepřesahuje určitou výšku. Ve většina případů je to rovina. Nejznámnější a nejkrásnější plošinou je Meklenburská jezerní plošina, která je proslulá romantickými jezery a výskytem zvláštních druhů živočichů a rostlin.

Techniké plošiny jsou přístroje, které se vyznačují svojí mobilitou. Jedná se o plochu, na které může stát určitá hmotnost a zároveň být přenášena do různých výšek. Zároveň se v technice setkáme s ropnými plošinami, odpalovacími plošinami pro rakety a mnoho dalšími. Více nastudujte na Wikipedii

Nerez

Posted in M-P

Ne každý ví, že nerez je pouze slangový výraz. Je tomu tak, protože "korozivzdorná ocel" je dlouhý a nepříliš jasný název. Použití korozivzdorných ocelí čili nerezů je široké, od chemického a potravinářského průmyslu, přes automobilový průmysl, ve stavebnictví i jako architektonický materiál, při výrobě lodí atd.

Korozivzdorné oceli lze rozdělit podle chemického složení a struktury do tří základních skupin:

feritické

martenzitické

austenitické oceli

tzv. přechodové skupiny feriticko-austenitické, martenziticko-austenitické a poloferitické oceli. Ačkoli korozivzdorné oceli obsahují vysoké množství legur, 12 až 30 % chrómu, až 30 % niklu nebo do 24 % manganu a dalších, vždy se jedná o slitinu uhlíku s železem, tj. ocel.

Vyplácení exekucí

Posted in U-X

Vyplácení exekucí je služba, kterou poskytují bankovní či nebankovní společnosti. Pokud jste zatíženi hypotékou, kterou nestíháte splácet, tato služba funguje jako "poslední pomoc". Společnost vyplatí exekuci a sjedná si s vámi podmínky pro následovné splácení.

Úroková sazba při vyplácení exekucí se pohybuje okolo 10%, což proti klasické hypotéce není příliš příznivé, každopádně pokud si nevíte rady a nemůžete exekuci žádným jiným způsobem zvrátit, toto může být možností, jak se z problémů dostat ven. U nebankovních společností se většinou také neřeší vaše záznamy v registru dlužníků, což i celý proces vypůjčení peněz urychlí.

Dodávka

Posted in A-D

Dodávka neboli užitkový vůz je nyní již naprosto nezbytnou součástí velké části firem. Zejména těch, které se pohybují v oboru montáží, rekonstrukcí či jakýchkoliv jiných ručních prací. Po dodávkách touží také i obyčejní lidé. Proč tomu tak je? Žijeme v době, kdy nám se vším pomáhají přístroje. Přístroje mají trend se zmenšovat ale to díky tomu, že první klasické přístroje byly velké, ale potřebné k pracím. Proto lidé kupují dodávky, aby mohli pracovat s velkými přístroji. Obyčejní lidé zase potřebují dodávku, když se stěhují. Materiálu je příliš a na 20x se nedá přejíždět. V tomto případě ale nemá cenu mít dodávku koupenou, ale stačí si jí pronajmout. Velmi oblíbená je například půjčovna dodávek Brno

Interiér

Posted in I-L

Jakákoliv část objektu či stavby, nebo jakýkoliv uzavřený prostor, který obsahuje budova je nazývána interiérem. Interiér je předmětem zkoumání designérů a návrhářů. Rozvržení, počet objektů v něm a volba všech komponent souvisí s budoucím pobytem určitých osob v daných prostorách. Nemělo by se stávat, že se člověk v interiéru cítí nějakým způsobem špatně. To by pak znamenal velký problém pro návrháře. A jelikože se lidé rádi cítí pohodlně, stylově a trendy, můžou vznikat luxusní interiéry od předních návrhářů. Ale lidé jsou vynalézaví a každý v sobě může probudit návrháře za nízkou cenu. Stačí si hrát s přirozenou vnímavostí a barvami.