• a
  • e
  • i
  • m
  • u

CBCT

Posted in A-D

Častým vyhledávacím dotazem na Seznamu či Googlu je výraz "CBCT zkratka", význam, co to znamená atd. Tento vyhledávací dotaz pravděpodobně zadávají začínající zubaři, kteří nevědí, co je to CBCT rentgen. No, je to nedílná součást moderní stomatologie.

Znamená to Cone BEAM Computed Technology. Server 3dinfo.cz udává následující informace:

Tradiční medicínské CT (Multi Slice - MS-CT) skenery využívají RTG paprsek ve tvaru vějíře (Fan Beam) a relativné úzký detektor či multidetektor. Okolo snímanéhoobjektu rotují v tzv. helikálním profilu. U CBCT skenerů je naopak využívané RTG záření ve tvaru kužele (Cone Beam) a detektorem je čtverec.Tradiční CT okolo pacienta rotují vícekrát, u CBCT systému postačí jedna 180° , 360° případně 270° rotace.


Chcete koupit CBCT rentgen? Přejděte na web Special Care, výhradního prodejce těchto zařízení!

Due Dilligence

Posted in A-D

Podle expertů na tuto oblast je due diligence je procesem průzkumu, kontroly a analýzy. Wikipedia pak uvádí, že due dilligence je právní institut, ale jako pojem znamená něco ve smyslu pečlivosti nebo náležité opatrnosti, když je to protipólem nedbalosti. Co všechno do DD zapadá?

Jde o shromažďování všech informací o hodnotě nemovistosti, bezpečnostního stavu, projektu jako takovém, vyhodnocují se normy, předpisy atd atd. 

U nemoství se to nazývá přesněji technické due dilligence.

TIP: Chcete se o této problematice dozvědět více? Zeptejte se expertů z JLL společnosti na hledamkancelare.cz

Canon

Posted in A-D

Canon Inc. (japonsky: キヤノン株式会社; Kijanon kabušiki gaiša) je společnost z Japonska, která se vypracovala na předního světového výrobce optických přístrojů a kancelářských zařízení, jako jsou fotoaparáty, tiskárny a kopírky. Její právní formou se rozumí "akciová společnost", jenž byla založena v roce 1937 v Tokiu. Zde má firma také nynější sídlo. Kdo jsou důležité lidi ve firmě? Zejména ředitel a CEO Fudžio Mitarai a president Joroku Adači. Obrat této společnosti činí 4,16 bilionů jenů - to je údaj z roku 2006. K roku 2007 měla firma okolo 120 000 zaměstnanců. TOP produktem jsou zrcadlovky a rodinné foťáky Canon. Nechvalnou stránkou jsou však předražené tiskárny a tonery Canon.

Chata

Posted in A-D

Když se člověk chce někde ubytovat, většinou hledá hotel. Komu však nevadí trochu divočina, hledá chatu. Takové stavení je jako stvořené pro dovolenkování. Buď jsou zimní chaty (Chata Loučná nad Desnou), kterým se někdy říká sruby, anebo letní chaty. To jsou takové ty, co jsou ve filmech u jezera. S chatami si nejvíc zavzpomínají starší lidé na svoje mládí. V chatách na školních výletech si tam mnozí odbyli své první zkušenosti s alkoholem, cigaretami nebo s kontaktem s opačným pohlavím. Potom existují ještě chaty na neobydlených částech vesnicí či na městem. Do takových stavenišť utíkají měšťané před realitou a chtějí si užít své chvilky klidu.