• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Antigravitační autíčko - hračka, která porušuje gravitaci

Posted in A-D

antigravitační autíčko

Kdyby tohle četl Isaac Newton, který napsal jednu z nejprospěšnějších publikací moderní fyziky (Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica), tak by asi změnil kariéru a celkově by změnil svou tézy o gravitačním zákoně. Antigravitační autíčko přepisuje veškeré fyzikální zákony a vaše povědomí, které jste si mysleli, že máte o funkci gravitace.

Jak je to vůbec možné?

Antigravitační autíčko funguje díky silnému vztlaku. Ten zajišťuje ventilátor samotného autíčka. Vztlak samotného autíčka, je tak silný, že dokáže nejen jezdit po zemi bez problému, ale i po neoprášené nebo znečištěné stěně. Pohyb samotný je volný, svižný, vcelku rychlý a také má rychlou odezvu i s dálkovým ovládáním.

Co pohání antigravitační autíčko?

Jsme zvyklý, že auta na dálkové ovládání jsou obvykle nabíjeny za pomocí baterek, které v autech najdeme. Auto bohužel není schopné mít baterky. Baterky by právě zvýšili hmotnost autíčka a tím pádem by na něj působila silnější gravitace (bod pro Newtona). Auto je tedy nabíjeno za pomocí kabelu, který najdete v dálkovém ovládání. Samotný ovladač běží právě na tužkové baterie (AA), které nebývají součástí balení (je tedy potřeba je dokoupit). Ovladač samotný nemá jiné možnosti dobíjení než právě jmenované baterky. Antigravitační autíčko vydrží bez problému 8 až 10 minut jízdy v jednom segmentu. Poté je potřeba samotnou hračku dobít přes již zmíněné dálkové ovládání.

Na jakém povrchu pojede autíčko nejlépe?

K přisátí vztlaku platí jednoduché pravidlo. Čím hladší průnik a sání vzduchu, tím lepší průběh. Čím více hrubek či povrchových překážek brání průtoku vzduchu, tím větší problém. V praxi tedy jednoduše, hladký povrch je tou nejlepší cestou. Autíčko je tedy možné využít po skleněných, dřevěných i keramických povrchách.Antigravitační autíčko má velký problém s hrubými, nerovnými povrchy. Největší je však například koberec či trávník. po těchto površích se autíčko sotva rozjede.

Proč bych tedy měl koupit tuto hračku?

Pokud jste někdy vy, vaše děti nebo třeba i děti rodinných příslušníků a přátel měli radost z autíčka na dálkové ovládání, pak antigravitační autíčko je dobrou cestou, jak jim vykouzlit úsměv na tváři. Je to relativně nová záležitost, která se tu drží sotva chvíli. A věřte, úsměv na tváři tím vykouzlíte skutečně komukoliv.