• a
  • e
  • i
  • m
  • u

FPV

Posted in E-H

FPV je zkratkou pro anglický název First Perston View. Používá se nejčastěji ve spojení s RC modely dronů, letadel a někdy i aut. A co First Person View znamená? Je to v překladu Pohled první osoby. Jak je nastavená čočka kamery, tak vidí člověk obraz. Simuluje to reálné oko. Tuto technologii využívají zejména drony s FPV, které mají v prostřed umístěnou kamerku a člověk tak může vidět trasu z perspektivy dronu. K tomuto druhu létání se pak využívají FPV brýle, které lépe simulují alternativní realitu než klasická obrazovka. 

Hydraulické šroubení

Posted in E-H

Co je to vlastně hydraulické šroubení? Pokud nepracujete v oboru, určitě vám tento pojem nic neříká. Ze slova hydraulický ještě nejspíše odvodíte určité vlastnosti tohoto objektu. Hydraulické šroubení v sobě zahrnuje ohromné množství specifických součástek a druhů šroubení.

Hliníkové dveře

Posted in E-H

Svět jde pořád s trendy do předu a ty se dotýkají taktéž problematice dveří. Někteří upřednostňují dřevěné, někteří plastové a někteří dokonce plechové. Speciální kategorií jsou pak hliníkové dveře a okna. Co jsou hlavní výhody hliníkových dveří?


První řadě vysoká vzduchová a zvuková neprůzvučnost. Dále perfektní tepelná izolace - studený vzduch z venku neprojde dovnitř a ušetříte tak mnoho nákladů na topení.
Taková úspora získaná díky snížení nákladů na vytápění objektu pak splňuje požadavky programu „Nová zelená úsporám". A mnoho dalších výhod, které můžete prostudovat na stránkách nejlepšího českého výrobce - Thermont s.r.o.

http://www.thermont.cz/hlinikova-okna-a-dvere