• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Hydroizolace

Posted in E-H

Hydroizolace je druh stavební izolace. Hlavním účelem hydroizolace je zamezit škodlivým účinkům vody. Většinou se hydroizolace využívá při stavbě nemovitostí - ať už přímo na budově (většinou v podzemní části domu, kde je materiál v kontaktu s podzemní vodou nebo na terasách a balkonech) nebo na zahradě při stavbě jezírek a podobně. Samozřejmostí je hydroizolace při stavbě bazénů. Existuje několik druhů podle typu materiálu. Hydroizolace asfaltové, dehtové, syntetické nebo polyetylenové. Cena je variabilní, ale počítejte s cca 150 korunami na metr čtvereční.

Fitness eshop

Posted in E-H

Internetový obchod se sportovní výživou je velmi oblíbeným podnikatelským předmětem současnosti. Tzv. Fitness eshop je velmi lehké zařídit. Stačí oslovit reklamní agenturu, jako například na Zlínsku firmu Weboo EU, a ta vytvoří eshop na míru. Pak už jen stačí přijímat objednávky zkrz motivační marketing, využít situace před létem, po Vánocích atd a může se vydělávat. Co obsahují tyto fitness eshopy? V první řadě všechny možné chemické suplementy a doplňky stravyy. Není nijak ověřené, jak to se to na tělo později podepíše, ale je to oblíbený způsob, jak si pomoct při cvičení. Lidé, zejména ti mladí, chtějí úspěchy hned a bez námahy. Proto volí tyto taktiky - doplňky stravy, drahé tréninkové plány a drahé sportovní oblečení.

Hydraulická hadice

Posted in E-H

Hydraulika je věda zabývající se vztahy mezi tlakem a kapalinou, z čehož plyne spousta možností k průmyslovému zpracování. A také se tak děje. Hydraulické hadice jsou součástí hydraulických prvků a slouží k přenosu kapaliny. Hadice jsou speciálně navrženy i konstruovány tak, aby vydržely extrémní zatížení - teploty přesahující sto stupňů, ale i blížící se nule, vysoký tlak a odolnost proti oděru. Hydraulické hadice jsou většinou ve velmi malých rozměrech okolo pár centimetrů. Dnes se dají pořídit i v eshopech. Pro osoby, které se s průmyslem nedostanou do styku, nejsou ničím zajímavé, avšak je dobré vědět, že i díky nim existuje spousta strojů usnadňujících naše životy.

Hřbitovní váza

Posted in E-H

Co je to Hřbitovní váza? Na to asi každý dokáže odpovědět, pokud někdy navštívil hřbitov. Váza jednoduše slouží jako (často ozdobná) nádoba na vodu pro květiny, aby déle vydržely. Nejčastěji bývá z porcelánu nebo keramiky. Každopádně hřbitovní vázy se opravdu mohou výrazně lišit od těch, které máme doma. Hřbitovní vázy jsou většinou venku, takže musí vydržet daleko větší zatížení. Hřbitovní vázy jsou tak často kamenné, nereziví a nerozbíjí se hned, jakmile je povalí vítr. Hřbitovní vázy s květinami jsou dalším projevením úcty zesnulému.

Etue

Posted in E-H

Etue je v překladu jakési pouzdro, či schránka. Jeho úkolem je chránit cennosti, jako jsou mince, šperky, brýle atd. Etue chrání i vzácné propisky, nebo manikúry. Názvem etue můžeme pojmenovat také obyčejný penál do školy. Jeho povrch je většinou z plastu, v lepším případě s kůže. Etue je vevnitř vystlané měkkými kvalitními materiály jakou jsou hedvábí, semiš či samet. Lidé si potrpí na etue z velmi kvalitního materiálu, protože je to znak kvality a nechávají si je vyrábět na zakázku od soukromých firem. V Česku například od známé firmy Brašnářství Tlustý.