• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Dodávka

Posted in A-D

Dodávka neboli užitkový vůz je nyní již naprosto nezbytnou součástí velké části firem. Zejména těch, které se pohybují v oboru montáží, rekonstrukcí či jakýchkoliv jiných ručních prací. Po dodávkách touží také i obyčejní lidé. Proč tomu tak je? Žijeme v době, kdy nám se vším pomáhají přístroje. Přístroje mají trend se zmenšovat ale to díky tomu, že první klasické přístroje byly velké, ale potřebné k pracím. Proto lidé kupují dodávky, aby mohli pracovat s velkými přístroji. Obyčejní lidé zase potřebují dodávku, když se stěhují. Materiálu je příliš a na 20x se nedá přejíždět. V tomto případě ale nemá cenu mít dodávku koupenou, ale stačí si jí pronajmout. Velmi oblíbená je například půjčovna dodávek Brno

Business angel

Posted in A-D

Kdo nebo co je business angel? Toto označení se používá jako označení pro individuálního investora, kterého zaujme určitá podnikatelská šance v oblasti malých a středních podniků (do 250 zaměstnanců) a investuje své vlastní peníze právě do této firmy. Většinou se musí jednat o firmu, která má výrazný růstový potenciál.

Jedná se o poměrně rizikovou investici, ovšem většinou v menších objemech. Společnosti, které jsou business angelem podpořeny, se nazývají start upy, takže se nacházejí v v uváděcí či expanzivní fázi životního cyklu. 

Digitální tisk

Posted in A-D

Digitální tisk je technika, která funguje na principu laserového tisku s využitím suchých tonerů. Jejich kvalita je patrná především u černobílých výstupů, které mají znatelně vyšší kontrast než je tomu u offsetových tiskáren. Slabinou digitisku je kvalita při tisku velkých ploch. Digitální zařízení zatím nejsou schopna pokrýt celou plochu rovnoměrně a konstantně tak, aby se alespoň vyrovnala offsetu.

Asi největší uplatnění má digitální tisk v tvorbě knih. Na rozdíl od offsetu se v digitálu nemusí jednotlivé části seskládávat, což celý proce značně urychluje. Kniha s počtem několika set stran se tak dnes dá připravit během jednoho dne, zatímco dříve celý proces trval i týden.

Dovolená

Posted in A-D

Dovolená - slovo zaslíbené pro mnohé mučedníky práce. Je nedílnou součástí celkového zdraví. Nemá cenu rozebírat více významů. Dovolená pro všechny znamená v první řadě jedno. Válení se na pláži při silném žáru slunce. Vynalézavější tvorové upřednostňují zimní dovolenou v Alpách, Tatrách či Dolomitech, ale klasická část populace stále sází na osvědčené može. Taková dovolená Itálie však hodně mizí z repertoáru populárních destinací. Zatím není jasné, proč Itálie již tak netáhne, jako v letech minulých. O cenovou hladinu nejde, ta je jedna z nejvýhodnějších v celé Evropě! Ani pláže nejsou znečištěné. Možná to má za následek skvělá marketingová práce Chorvatska, Řecka, Bulharska a jiných.

Bulharsko

Posted in A-D

Bulharsko je netradiční a méně známá země. Nachází se na Balkánském poloostrově a vznikla teprve v 19. století, kdy se osamostatnila od Osmanské říše. Bulharsko nemá nikterak významné sportovce, přesto je to místo, kde je možné hrát na profesionální úrovni jak letní tak zimní sporty. Asi nejrozšířenějším sportem v zemi je fotbal a tenis. Zde má Bulharsko také své jediné protagonisty - Dimitara Berbatova a Grigora Dimitrova. Cílem dovolených jsou pak spíše lepší destinace, přestože má Bulharsko i nádherné hory s nejvyšším vrcholem Mila Rodino. Nejlepší letní dovolená Bulharsko je označována v oblasti Nesebar či Slunečného pobřeží. Výhodou Bulharska jsou nízké ceny, možná nižší než u nás, a vysoké vlny na písčitých plážích. Spousta destinací, jako např. Sozopol, mají také zajímavá historická centra.