• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Business angel

Posted in A-D

Kdo nebo co je business angel? Toto označení se používá jako označení pro individuálního investora, kterého zaujme určitá podnikatelská šance v oblasti malých a středních podniků (do 250 zaměstnanců) a investuje své vlastní peníze právě do této firmy. Většinou se musí jednat o firmu, která má výrazný růstový potenciál.

Jedná se o poměrně rizikovou investici, ovšem většinou v menších objemech. Společnosti, které jsou business angelem podpořeny, se nazývají start upy, takže se nacházejí v v uváděcí či expanzivní fázi životního cyklu. 

Digitální tisk

Posted in A-D

Digitální tisk je technika, která funguje na principu laserového tisku s využitím suchých tonerů. Jejich kvalita je patrná především u černobílých výstupů, které mají znatelně vyšší kontrast než je tomu u offsetových tiskáren. Slabinou digitisku je kvalita při tisku velkých ploch. Digitální zařízení zatím nejsou schopna pokrýt celou plochu rovnoměrně a konstantně tak, aby se alespoň vyrovnala offsetu.

Asi největší uplatnění má digitální tisk v tvorbě knih. Na rozdíl od offsetu se v digitálu nemusí jednotlivé části seskládávat, což celý proce značně urychluje. Kniha s počtem několika set stran se tak dnes dá připravit během jednoho dne, zatímco dříve celý proces trval i týden.

Dovolená

Posted in A-D

Dovolená - slovo zaslíbené pro mnohé mučedníky práce. Je nedílnou součástí celkového zdraví. Nemá cenu rozebírat více významů. Dovolená pro všechny znamená v první řadě jedno. Válení se na pláži při silném žáru slunce. Vynalézavější tvorové upřednostňují zimní dovolenou v Alpách, Tatrách či Dolomitech, ale klasická část populace stále sází na osvědčené može. Taková dovolená Itálie však hodně mizí z repertoáru populárních destinací. Zatím není jasné, proč Itálie již tak netáhne, jako v letech minulých. O cenovou hladinu nejde, ta je jedna z nejvýhodnějších v celé Evropě! Ani pláže nejsou znečištěné. Možná to má za následek skvělá marketingová práce Chorvatska, Řecka, Bulharska a jiných.

Bulharsko

Posted in A-D

Bulharsko je netradiční a méně známá země. Nachází se na Balkánském poloostrově a vznikla teprve v 19. století, kdy se osamostatnila od Osmanské říše. Bulharsko nemá nikterak významné sportovce, přesto je to místo, kde je možné hrát na profesionální úrovni jak letní tak zimní sporty. Asi nejrozšířenějším sportem v zemi je fotbal a tenis. Zde má Bulharsko také své jediné protagonisty - Dimitara Berbatova a Grigora Dimitrova. Cílem dovolených jsou pak spíše lepší destinace, přestože má Bulharsko i nádherné hory s nejvyšším vrcholem Mila Rodino. Nejlepší letní dovolená Bulharsko je označována v oblasti Nesebar či Slunečného pobřeží. Výhodou Bulharska jsou nízké ceny, možná nižší než u nás, a vysoké vlny na písčitých plážích. Spousta destinací, jako např. Sozopol, mají také zajímavá historická centra.

Americká hypotéka bez registru

Posted in A-D

Americká hypotéka bez registru je typ půjčky. Oproti běžné hypotéce má americká hypotéka bez registru trochu jiná pravidla. Předně nemusíte uvádět záměr, kvůli kterému hypotéku použijete, takže si snadno můžete peníze rozdělit třeba na nemovitost, novou pračku a dárky na Vánoce či dovolenou. Bez registru znamená, že nemusíte prokazovat, zda máte či nemáte nějaký vroubek v registru dlužníků. Často se k tomu pojí, že také nemusíte vykazovat své příjmy, ale to bývá zejména pro vaše vlastní dobro, kdy se takto snadněji nastaví výška splácení. Úroky u americké hypotéky bez registru se pohybují okolo 10 procent, což je více, než je běžné, avšak podmínky pro získání hypotéky standardní taktéž nejsou.

Další články...