• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Americká hypotéka bez registru

Posted in A-D

Americká hypotéka bez registru je typ půjčky. Oproti běžné hypotéce má americká hypotéka bez registru trochu jiná pravidla. Předně nemusíte uvádět záměr, kvůli kterému hypotéku použijete, takže si snadno můžete peníze rozdělit třeba na nemovitost, novou pračku a dárky na Vánoce či dovolenou. Bez registru znamená, že nemusíte prokazovat, zda máte či nemáte nějaký vroubek v registru dlužníků. Často se k tomu pojí, že také nemusíte vykazovat své příjmy, ale to bývá zejména pro vaše vlastní dobro, kdy se takto snadněji nastaví výška splácení. Úroky u americké hypotéky bez registru se pohybují okolo 10 procent, což je více, než je běžné, avšak podmínky pro získání hypotéky standardní taktéž nejsou.

Akupunktura

Posted in A-D

Akupunktura je léčebná metoda, která pochází původem z Číny. Je to opravdu stará léčebná metoda, nejstarší nalezené důkazy o používání akupunktury jsou staré až 7000 let, a tak je považována za úplně první léčbu na světě. Léčba akupunkturou probíhá tak, že se do určitých bodů na těle - ty jsou nazývány akupunkturní body - zabodávají velmi tenké jehličky. Tyto body na těle nejsou zvoleny náhodně, každý úsek na těle má podle čínské medicíny svou dráhu energie, kterými proudí životní energie a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Vědecky se sice nic neprokázalo, ale akupunktura má bezpochyby miliony spokojených pacientů nejen ve světě, ale i u nás, třeba i ve Zlíně.

Dolarovka

Posted in A-D

Dolarovka je vlastně ničím jiným, než klasická peněženka na bankovky. K uchycení peněz v dolarovkách slouží pružina, nebo kovová spona. Obvykle v ní bývá i prostor pro uschování bankovních karet. Jinak jsou dolarovky také americké platidla - bankovky. Jedná se o zdrobnělinu měny dolar. Ta bývá označována za nejvíce padělatelnou bankovku ze všech. Název dolar historicky pochází až z jáchymovského tolaru. V Jáchymově (německy Joachimsthal) se razily stříbrné mince o váze jedné unce, kterým se lidově řikalo Joachimsthalers (Jáchymovské tolary) a později jen thalers (tolary). Dalším komolením vzniklo slovo dolar.[5] Americký dolar se běžně označuje symbolem písmene S přeškrtnutého jednou či dvěma svislými čarami.

Autodráha

Posted in A-D

Autodráha je modulární stavebnice, jakýsi simulátor autodromu. Je to poměrně oblíbená hračka mezi dětmi, které si tak mohou (v řadě případů) stavět vlastní trasy pro autíčka. Přitahuje však ale také i řadu dospělých. Některé autodráhy umožňují trasy větvit, či různě křížit. Jiné autodráhy zase bývají také i poháněné elektricky; k větší radosti dětí, které tak mohou mezi sebou závodit. Na spodní části každého autíčka je zařízení, které ho připojuje k drážce umístěné v modelovém okruhu. Takové autodráhy se objevují často v obchodních domech či centrech pro pobavení dětí, když jejich rodiče nakupují.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Autodr%C3%A1ha