• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Kompatibilní toner

Posted in I-L

Neradi tisknete doma, protože nové tonery či cartridge jsou příliš drahé a vytisknou pár desítek stránek? Možná změníte názor, až zjistíte, že existují kompatibilní tonery. Co to vlastně znamená? Výrobci tiskáren si vyrábějí i své náplně. To jsou ty, které pak za předražené ceny kupujeme v obchodech. Jenže kompatibilní tonery nevyrábí výrobci tiskáren ale jiní výrobci, kteří vyrobí stejný toner se stejnou kvalitou, akorát neplatíte za značku. 

Poměrně detailně popisu tuto problématiku server Idnes.cz v tomto článku.

Interiér

Posted in I-L

Jakákoliv část objektu či stavby, nebo jakýkoliv uzavřený prostor, který obsahuje budova je nazývána interiérem. Interiér je předmětem zkoumání designérů a návrhářů. Rozvržení, počet objektů v něm a volba všech komponent souvisí s budoucím pobytem určitých osob v daných prostorách. Nemělo by se stávat, že se člověk v interiéru cítí nějakým způsobem špatně. To by pak znamenal velký problém pro návrháře. A jelikože se lidé rádi cítí pohodlně, stylově a trendy, můžou vznikat luxusní interiéry od předních návrhářů. Ale lidé jsou vynalézaví a každý v sobě může probudit návrháře za nízkou cenu. Stačí si hrát s přirozenou vnímavostí a barvami.

Komůrkový polykarbonát

Posted in I-L

Co to vlastně je komůrkový polykarbonát? K nejlepšímu vysvětlení dojdeme, pokud si vysvětlíme nejprve jeho části. Polykarbonát je materiál podobný plastům. Má však odlišné vlastnosti. Ty polykarbonáty, které se využívají pro účely stavební, bývají velmi pevné a teplotně odolné. Jeho velkým odlišením a plusem je průhlednost. Pokud je polykarbonát komůrkový, je to typ jeho provedení. Komůrkové polykarbonáty se nejčastěji využívají jako střechy na pergoly, přístřešky autobusových zastávek, ale v jeho obměnách také ke stavbě skleníků a zimních zahrad. Komůrkový polykarbonát můžete nejčastěji najít také pod názvem Lexan, což je jeho značka.

Istrie

Posted in I-L

Istrie - zajímavý to kraj a oblast v Chorvatsku. Místo, kam miliony návštěvníků jezdí opakovaně na letní dovolené. Je to nejvýše položený poloostrov v Chorvatsku. Zajímavostí je, že do něj zasahuje také italský přístav Terst. Chorvatsko Istrie je obklopeno Jaderským mořem, Terstským zálivem a z druhé strany na něj nakukují ostrovy Krk, Rab a Cres. Na Istrii můžeme najít mnoho znáýmých a populárních destinací, jako je hlavně Pula, Rabac či Umag. Do Umagu každý rok jezdí přední světoví tenisté na vrcholový turnaj ATP. Do poloostrovu se počítá ještě také Slovinská část, zejména město Koper, které je slavné jako líheň talentovaných fotbalistů. V Istrii je možné navšívit také mnoho zajímavých památek či přírodních destinací, např. 

  • Přírodní park Učka
  • Jeskyně Jama Baredine
  • Limský záliv

Krizový management

Posted in I-L

Krizový management neboli anglicky crisis management patří do krizového řízení podniku. Jedná se o organizovanou manažerskou disciplínu, která se zabývá řízením podniku v době krize, prevencí a přípravou na takového situace.

Krizový management vypracovává krizový plán, podle kterého se následně společnost řídí, pokud se do krize dostane. Při krizovém řízení se používá řada technik, mezi nejznámější patří prognózování, predikce, Paretovo pravidlo či metoda stanovování cílů SMART. Další možností jsou také scénáře či winterlingova matice.

Pokud ke krizové situaci dojde, řízení celé firmy převezme krizový manažer, který organizuje a reaguje na klíčové momenty krize.