• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Kamerové systémy

Posted in I-L

Co to jsou kamerové systémy? Kamerové systémy, označované také jako CCTV (uzavřený televizní okruh) jsou zařízením ke sledování prostor, přenášení záznamů z kamer na monitory a případnou následovnou archivaci natočených záběrů. Jelikož jsou kamerové systémy velmi často využívány v průmyslových zónách, můžete je najít také pod pojmem průmyslové kamery. A co všechno kamerový systém obsahuje? Skládá se z kamer, hardwarového vybavení (hard disku, monitoru) a software. Kvalitnější kamery mají i mikrofony k zaznamenávání zvuku, není to ovšem nutnou součástí. I když jsou primárně k zabezpečení, někdy mohou být zneužívány nadřízenými, kteří skrz ně kontrolují své zaměstnance v pracovní době.

Kartáč

Posted in I-L

Kartáč ( z ital. cardasso, rostlina Dipsacus), zdrobněle kartáček, je nástroj k čištění, leštění nebo povrchové úpravě. Skládá se z tělesa ("hřbetu"), osazení, případně rukojeti. Vyrábí se v mnoha různých provedeních a dělí se na ruční a strojní (rotační). Na rozdíl od štětců, kde se vlákna nasazují ve směru rukojeti, jsou u kartáčů nasazena většinou kolmo. Až do 20. století je řemeslně vyráběli kartáčníci, často po domácku a lidé s handicapem (nevidomí, nepohybliví).

KaVo Estetica

Posted in I-L

Stomatologická souprava značky KaVo je módním trendem a je dost možné, že na ní sedíte právě u Vašeho zubaře. Čím se vyznačuje? Hlavně intuitivním ovládáním, perfektním designem, nadčasovým provedením a komfortním křeslem. Intuitivní ovládání je zajištěno pomocí tlačítek přímé volby. Ovládání lze nakonfigurovat podle požadavků lékaře a dle potřeby rozšiřovat přes USB rozhraní. Samozřejmostí je stolek se šesti nástroji na straně lékaře a délkou hadic 90 cm u horního vedení. Strana sestry pojme až 4 nástroje. Na stolku lékaře je přehledný velký ovládací displej a na přání je možné také přidat negatoskop. Proto většina zubařů kupuje soupravy značky KaVo.

Kvadrokoptéra

Posted in I-L

Kvadrokoptéra je helikoptéra se čtyřmi rotory, která dokáže setrvat nehybně ve vzduchu, a je tak velmi snadné ji ovládat. "Dron", "multirotor" nebo česky také "čtyřtulka". To vše jsou názvy pro malý bezpilotní vrtulník vybavený pokročilou stabilizační elektronikou. Řídící jednotka v modelu ovládá samostatně každý z motorů s vrtulí, díky čemuž je model mimořádně stabilní a snadno ovladatelný. Kvadrokoptéry dokáží létat velmi rychle a obratně a vynikají svými manévrovacími schopnostmi. Umí nehybně setrvat ve vzduchu, vyletět libovolným směrem, proletět malým otvorem nebo dosednout na šikmé ploše. Dnešní malé elektrické kvadrokoptéry snadno vystoupají do výšky až půl kilometru, často unesou i několik stovek gramů zátěže a ve vzduchu se zpravidla udrží zhruba deset až dvacet minut.