• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Světelná reklama

Posted in M-P

Reklama má mnoho tváří a aktuálním trendem je světelná reklama. Její nespornou výhodou je funkčnost celých 24 hodin denně. Zatímco klasicky graficky řešená offline reklama upoutá pouze za dostatečného světla, reklama posilněná LED osvětlením nebo jinou technologií působí ve dne i v noci. Světelná reklama plní kromě reklamního účelu zároveň funkci informační a může posloužit i jako designový či architektonický prvek. Výroba světelných reklam je stěžejní součástí širokého oboru známého pod názvem signmaking. 

Mezi světelnou reklamu můžeme zařadit oboustranné tabule, totemy, plovoucí písmo, světelné znaky a loga či takzvané diapanely.

Plachta

Posted in M-P

Plachta je přesně ten typ věci, pod kterým si různý člověk představí různé věci. Jdeme si to teda roztřídit. Obecně je plachta nějaký kus textilu, nějakým způsobem upravený. Dnes už to nikoho velice nenapadne, ale plachta byla v historii velmi významná. Je to hovorový výraz pro plachetnici, čili důležitý dopravní prostředek dějin lidstva. V dopravě slouží dodnes také jako pokrývka návěsu kamionu, který převáží zboží. Z plachty se později vyvinul dnes také velmi oblíbený a používaný stan. Plachta také zachraňuje životy, když ji využijí hasiči při záchranářských službách. V neposlední řadě je to také zakrývací plachta, která chrání pískoviště před poškozením.

Plachta na pískoviště

Posted in M-P

Plachta na pískoviště je vyrobena ze síťového materiálu, který se nazývá mPVC. Většinou je tato tkanina hodně hustá a má gramáš 250g na m2. Proč se vlastně pískoviště, na kterých si hrají děti, musejí zakrývat? Pískoviště jsou na otevřeném prostoru po celý rok a tak je vysoká pravděpodobnost, že se do něj můžou dostat nečistoty nebo nebezpečné předměty vlivem větru. Dále se musí také zabránit přílišnému pronikání deště do písku. Plachty však musí být prodyšné, aby v písku nevznikaly bakterie.