• a
  • e
  • i
  • m
  • u

A vy už víte, jak bude vypadat váš plot?

Posted in Archiv

Postavili jste si dům, ale pěkný plot vám stále chybí? Zainvestujte do pořádných dřevěných plotovek, které udělají parádu na několik let. U pana Lišky si můžete objednat přesně takové, jaké se vám budou barevně i kompozičně hodit do exteriéru. Objednávky probíhají buď osobně, nebo online. Vyzvednutí probíhá také buď osobně, případně si můžete zvolit možnost dopravy. Takže můžete sedět v klidu doma a počkat si, až vaše plotovky dorazí k vám. Navíc díky širokému sortimentu si můžete vybrat z celé řady barev, tvarů, ale i materiálů. Mezi jedny z nejmodernějších v posledních letech patří zkosené plotovky natřené na bílo. Pro oživění můžete občas vložit nějakou zářivou barvu. Záleží na vás a vaší fantazii.

plotovky

Krov s vazníky

Posted in Archiv

U rodinných domů s malým sklonem střechy volí stavebník krov se sbíjenými dřevěnými vazníky. Z pěti rodinných domů tohoto tvaru a řešení, které si bylo možno v roce 2008 prohlédnout, měl jeden dům krovovou soustavu řešenu tesařským způsobem z masivních dřevěných profilů a čtyři domy byly zastřešeny vazníky. U všech domků byla v projektu navržena sestava s hlavním středovým sedlovým vazníkem, uloženým v diagonální ose na dva protilehlé rohy. V druhé diagonální ose byly řešeny dva pultové vazníky, uložené na roh obvodového zdiva a stykované na hlavní sedlový vazník. V projektu byl řešen tvar vazníků, dimenzování a spoje. Spojování prvků bylo v projektu navrženo a dimenzováno jako spoje plošnými ocelovými deskovými plechy s přelisovanými trny.

Jak na luxusní postele

Posted in Archiv

Z čeho všeho se tvoří luxusní postele? Dnes je představa o luxusní posteli poměrně subjektivní, jelikož se nezajímáme tolik právě o vzhled, jako spíše o pohodlnost postele. Na to je potřeba kvalitní, lehce nastavitelný a upravitelný rošt a samozřejmě odpovídající matrace. Ta je základem všeho. Je je jedno, jestli máte postel v kovovém podstavci nebo dřevěném. Důležitá je právě matrace. Největším problémem například u párů je ten, že jednotlivě muž i žena mají odlišnou potřebu pro tuhost matrace. Proto se vyrábí exkluzivní matrace, kterým se dá manuálně upravit tuhost. Takové matrace v Česku dodává při větším nákupu zdarma až do Vaší ložnice firma Galante! S touto firmou si můžete být jistí, že právě vaše postel bude luxusní!

Kam plechové dveře?

Posted in Archiv

Nejprve je dobré vědět, z čeho se vlastně plechové dveře skládají. Jsou tvarovou obdobou klasických dřevěných dveří a skládají se ze dvou částí: užší části (vany) a širší části (víka). Jsou hladké, bez požární odolnosti. Jednokřídlové jsou standardně vyrobeny z pozinkovaného plechu o síle 0,55 mm (lze použít i plech 0,8 za příplatek), dvoukřídlé jsou vyrobeny vždy z pozinkovaného plechu 0,8mm, který zaručuje vysokou odolnost proti korozi a umožňuje použití téměř všech povrchových úprav. Kde plechové dveře nejvíce najdete? V zásadě se hodí do střežených objektů, kde je nejdůležitější bezpečnost a odolnost. Tím pádem se dají využít i do každého bezpečnostního krytu. Dále je najdeme u různých garáží či průmyslových hal. Nejčastěji se pak vyskytují u přenosných mobilních buněk.

Jak sem přišly vazníky

Posted in Archiv

Průmyslově vyráběné vazníky se styčníkovými deskami pocházejí ze Severní Ameriky. V Evropě se technologie
prosadila a zaznamenala významný rozvoj v posledních třiceti letech. Na něm se významnou měrou podíleli předchůdci firmy MITEK, firmy Gang-Nail a Hydro-Nail, ze kterých firma MITEK sloučením v roce 1987 vznikla. Cestu Evropou začaly styčníkové desky ve Švýcarsku a Belgii odkud se dostaly do Německa, kde byl roku 1964 na ně vydán schvalovací protokol. Zkušební testy, které předcházely vydání tohoto protokolu, řídil profesor Moehler z Technické University v Karlsruhe. V současné době jsou konstrukce ze styčníkových desek používány téměř v celé Evropě. Výjimku nečiní ani Česká republika, kde byl v roce 1993 vydán schvalovací protokol na styčníkové desky firmy MITEK INDUSTRIES Státním zkušebním ústavem stavebním v Praze. Kontrolu nad oblastí Moravy a Slezska v oboru vazníků poté převzala firma Střechy92