• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Značka ochranných skel Kisswill - proč ji kupovat

Posted in Y-Z

sklo

Co je to tvrzené sklo?

Tvrzené sklo na mobil dokonale chrání displej před poškrábáním a nárazy. Ve skutečnosti jde vrzený plast. A je téměř nezničitelný. Přestojí škrábání klíči, dokonce i řezání nožem. A díky pružnosti plastu pojme velkou část energie z jakéhokoliv nárazu.

Jaké jsou typy tvrzených skel?

Typů tvrzených skel na mobil nebo tablet je několik, v zásadě potkáte 2D, 2,5D nebo 3D modely. Liší se nepatrně, ale přesto významně.

2D

Mají hranaté zakončení a jsou vyrobena tak, aby pokrývala jen samotný displej, nikoliv rámeček. Jsou proto na povrchu displeje dost vidět, při přejetí prstem jejich okraje cítíte, jinými slovy jde o první pokusy v oblasti tvrzených skel a postupně se od nich upouští.

2,5D

Nabídnou v podstatě to samé, co skla 2D, tedy pokrytí pouze pro dotykový displej, ale ne pro rámečky, lepší modely 2,5D skel pokryjí celý povrch smartphonu či tabletu, avšak s výjimkou zaoblených modelů, od kterých mohou dost nepříjemně odstávat. 2,5 D tvrzené sklo se od 2D skla liší zakončením okrajů, které nejsou rovné, ale zkosené, takže přejetí prstem přes okraj 2,5D tvrzeného skla je příjemné, jde o plynulý přechod mezi telefonem a povrchem ochranného tvrzeného skla.

3D

Kopírují celý povrch telefonu, ať jsou jeho okraje a rámečky jakékoliv. Mají vyseknuté otvory pro reproduktor, mikrofon, kameru (někdy ne) nebo pro fyzické (hardwarové) ovládací tlačítko uprostřed pod displejem, které je typické pro některé telefony (Apple, Samsung apod.). 3D tvrzená skla mají zaoblený okraj přesně přizpůsobený modelu telefonu, takže po nanesení na telefon s ním prostě splynou. A pokud se na přítomnost skla vyloženě nezaměříte, ani ji nepoznáte.