• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Sekční garážová vrata do každé garáže

Posted in Q-T

Máte u svého rodinného domu garáž? Schválně se běžte podívat v jakém stavu jsou garážová vrata! Jsou-li nová nebo v perfektní kondici, máte pochvalu. Je-li situace jiná, měli byste se zamyslet a projít internetovou nabídku garážových vrat, která budou vhodná pro vaše konstrukční řešení. Proč je důležité dbát na vzhled a kondici? Garáž máme většinou umístěnou do ulice, takže ji každý vidí na první pohled a poskytuje nám ukryt našich vozů před nenechavci. To už jsou opravdu slušné důvody.

sekční garážová vrata

Při rekonstrukci garáže dnes díky variabilitě garážových vrat není důležité, zda stavíte nebo rekonstruujete. Stačí se podívat na každého druhého výrobce vrat a seženete to potřebné. Občas se však stane, že je přece jenom stavební úprava.

 

Může se Vám líbit: Garážová vrata Ostrava

 

Posuvná vrata

Další variantou jsou vrata, která se odsouvají buď pod strop garáže, nebo do boku garáže, případně po její stěně, aby se ušetřilo maximum možného místa. Toto provedení se skládá z:

  • ocelových lamel vyplněných polyuretanovou pěnou.

Vrata se rolují do boxu na hřídel umístěnou nad překladem. Montují se uvnitř garáže takzvaně „za otvor“, přímo do stavebního otvoru nebo „před otvor“. Pro lamely obecně platí, že je lze dodávat v různých odstínech, nebo se z vnější strany opatřují plastovou fólií, imitující například dekor dřeva.

Klasická křídlová vrata

Nejčastějším konstrukčním řešením jsou dvoukřídlá garážová vrata, která se otevírají směrem ven. Ve výjimečných případech lze použít pouze jedno křídlo, které lze vyklápět pod strop. Výplň je v tomto případě tvořena:
ocelovým plechem,
lamelami z pozinkovaného hliníku s polyuretanovou pěnou,
dřevěnými palubkami.

Sekční garážová vrata

Tento typ vrat je populární právě díky tomu, že se hodí pro jakýkoli typ garáže, dvojgaráže a vjezdu do hromadných garáží. Vrata jsou vyráběna na míru v různých odstínech barev. Můžete je tak sladit s čímkoliv na domě nebo zahradě. Principem sekčních garážových vrat je členění vratového křídla na 4 a více sekcí. Ocelová sendvičová sekce s přerušeným tepelným mostem a celoobvodové elastické pryžové těsnění přitom zaručují nejlepší tepelně izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi sekcemi jsou speciálně tvarované tak, aby při provozu vrat nemohlo dojít k úrazu (skřípnutí prstů apod.)

Pohon, tedy motor s vodicí kolejnicí se nejčastěji umísťuje nad vrata nad překlad, na strop garáže nebo na zdi garáže. A je-li garáž vybavena zásuvkou na elektřinu, není třeba dodatečně řešit přívod elektrické energie. 

sekční garážová vrata