• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Zajímají vás plechové dveře? Tento článek je pro vás!

Posted in M-P

Plechové dveře nejsou skvělou variantou jenom pro sklepní prostory a bunkry. V tomto článku si přiblížíme, kde všude se dají využít a jaké mají výhody.

 

Průmyslové budovy

Často najdete plechové dveře jako vchod do průmyslové budovy. Ne jako vchodové dveře do prodejny, ale jako zadní dveře pro zaměstnance, dveře ve vnitřních prostorách a třeba i dvoukřídlé zásobovací dveře. Plechové dveře jsou náročnější na zničení, tedy ochrání pozemek lépe a zároveň vydrží spoustu let ve stejném stavu, jsou tedy vhodnou jednorázovou investicí pro podniky.

Podzemní prostory

 Jak jsme zmínili, často se úvádí příklad využití plechových dveří právě v podzimních prostorách. Proč tomu tak je? Stejně jako u průmyslových důvod jsou důležité bezpečností a pevnostní vlastnosti. Mimo to ale je pro podzemní prostor důležitá ochrana před vlhkem. Vlhké dřevo degraduje, plesniví a je snadno zničitelné. Plechové dveře odolají i požáru a jako účinná ochrana před šířením vlhka je v podzemí jasnou volbou.

Všude jinde

 Jelikož si můžete plechové dveře upravit vzhledově i podle funkce, dosáhnete i velmi neutrálního vzhledu, který nemusí narušovat interiér. Plechové dveře jsou možné instalovat s větracími průduchy i efektivním zateplením.