• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Pračky s vrchním plněním

Posted in M-P

Na trhu existuje mnoho modelů praček. Mezi nimi jsou pračky s vrchním plněním a nebo s bočním plněním. Které z nich jsou lepší? Jaké jsou výhody a nevýhody každého z nich? Dnes se pokusíme odpovědět na tyto otázky.

pracka

 

Automatické pračky

Základním kritériem je funkčnost. Pračka s předním plněním je širší než model pračky s vrchním plněním a zabírá více místa v místnosti, ale je nižší, takže ji lze umístit do výklenku koupelny a prostor nad ní lze použít k zavěšení skříňky či police. Je to také dobré řešení pro lidi, kteří nemají dostatek místa v koupelně pro umístění pračky a jsou nuceni toto zařízení umístit do kuchyně. Potom lze pračku s předním plněním snadno zabudovat a integrovat do zbytku nábytku, aniž by došlo ke ztrátě estetického vzhledu kuchyně.

Nepochybnou výhodou předních praček jsou prosklené dveře, které vám umožňují sledovat prádlo. Pokud bílé prádlo nebezpečně začne měnit barvu, můžeme zařízení rychle zastavit. Jaké jsou tedy nevýhody? Především možnost poškození těsnění, což je jednoduchý a rychlý způsob, jak zaplavit koupelnu a sousedy. Tomu však lze zabránit kontrolou provozu zařízení a pravidelnou údržbou. Mluvíme o čištění filtru, odvápnění zařízení a především o reakcích na začátku poruchy, často zdánlivě neškodných. Nikdy nečekejte, až přestane fungovat úplně. Čím rychleji se s problémem setkáte, tím více času a peněz ušetříte.

Pračky s vrchním plněním

Pojďme se podívat na pračky s vrchním plněním. Je to praktické řešení, protože zabírají málo místa. Tento typ pračky je skvělým řešením pro lidi s malou koupelnou. Je však třeba si uvědomit, že takový model vyžaduje vzhledem ke způsobu otevření prostor nahoře. Proto nebudeme moct nad ní zavěsit police na kosmetiku. Další nepochybnou výhodou je snadné nakládání a vykládání prádla. Nemusíme se ohýbat ani dřepět jako v případě pračky otvírané zepředu. Také si pamatujte, že žádné zařízení není bez závad. Aby byl horní nakladač v dobrém stavu, měli bychom nechat poklop otevřený těsně po pracím cyklu, aby se buben mohl „odvětrávat“.

U některých lidí tento argument snižuje estetiku koupelny a přidává do místnosti, ve které stojí pračka, jakýsi nepořádek. Hlavní nevýhodou tohoto typu pračky je určitě nedostatek kontroly nad tím, co se děje uvnitř bubnu, když je stroj v provozu.