• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Nemoci podle čínské medicíny

Posted in M-P

Download this Free Photo | Traditional chinese medicine and ...

Trápí Vás neustále stejné zdravotní problémy a doktoři je neumí vyřešit? Možná Vám pomůže čínská medicína.

 

Nejprve je nutné roztřídit nemoci v čínské medicíně podle jejich příčin. Dělí se na nemoci z vnějších, vnitřních a ostatních příčin. 

Nemoci z vnějších příčin

Tyto nemoci vznikají narušením obranného systému organismu a vyvoláním disharmonie. Mezi škodlivé energie, které zapříčiňují tyto nemoci patří nemoci z větru, které jsou velmi bouřlivé, často přelétají z místa na místo. K dalším projevům patří například tik, záškuby či závratě. 

K dalším nemocem z vnějších příčin patří nemoci z horka, které vznikají hlavně v létě a patří k nim úpaly, úžehy, pocení, porucha psychiky či vyrážka. K nemocem z vlhka patří otoky kloubů, pocity únavy či průjmy. Nemoci ze sucha jsou typické hlavně na podzim a patří k nim kašel, rýma či zarudnutí očí. Nakonec se do této skupiny řadí také nemoci z chladu, které jsou nejrozšířenější skupinou. Patří k nim bolest v kříži, studené nohy, kašel či špatná menstruace. 

Nemoci z vnitřních příčin

Do této skupiny se řadí sedm emocí, potrava a únava z nepřiměřené aktivity. Například hněv poškozuje játra, vztek poškozuje žlučník, úzkost se zaměřuje na plíce, strach zase na ledviny, radost a smutek na srdce, zádumčivost pak ohrožuje slezinu.

Pro správné a přesné určení je samozřejmě nejlepší navštívit specialistu, který Vám také navrhne tu správnou léčbu Vašich nemocí.