• a
  • e
  • i
  • m
  • u

Výběr kvalitní a pohodlné sedací soupravy

Posted in U-X

Sedací soupravy neodmyslitelně patří do každého obývacího pokoje, proč? Jednak proto, že skvěle vypadají, ale také se na nich výborně sedí a relaxuje. Odpočinek u televize nebo knihy či vína je to nejlepší pro napravení pocuchaných nervů v předvánočním shonu či práci. Proto si
dnes probereme, jak postupovat při výběru sedací soupravy.

Sedací soupravy

Sedací souprava by měla být hlavně pohodlná, protože se nachází v samotném nitru každého domu nebo bytu. Vždy bychom si měli uvědomit, kolik lidí ji bude aktivně používat každý den, protože od toho se odvíjí různé parametry a hlavně rozměry. Poté zjistíte, zda vám stačí malá sedačka s křesly nebo naopak velká rohová, která značně zaplní prostor a není vhodná pro malé obývací pokoje.

Látka nebo kůže?

O tomto parametru poměrně mnoho naznačí cena, pokud se ovšem nejedná o black friday nebo výraznou slevu. Velmi levné sedací soupravy patří na trhu k těm nejhorším, které nedosahují velké životnosti a velmi rychle se začínají na nadměrně používaných místech odírat až prodírat a dochází k vysezení. Nejkvalitnější jsou sedací soupravy vyrobené ze studené polyuretanové pěny a rám vytvořen z dřeva a vyztužen kovem.

Podobně je tomu také s tvrdostí, respektive měkkostí sedačky. Pro mnoho lidí je na první "posazení" velmi pohodlná měkká sedačka, do které se propadnete jako do peřin. Proč ne, je však třeba si uvědomit, že na sedačce trávíte několik hodin denně a po chvíli se takový měkký materiál stane spíše trápením než pohodlím. Nejlepší variantou je středně tvrdá varianta, do které se sice nepropadáte, ale ani nemáte pocit, že sedíte na dřevěném prknu.

Sedací soupravy

Sedačka musí ladit s interiérem

Sedačku si kupujete nejčastěji ve chvíli větší rekonstrukce, tedy změny nábytku, výmalby nebo jiných stavebních a proporčních úprav interiéru. Pokud však kupujete sedačku a nemáte v plánu nic měnit, měli byste zcela logicky její design, materiál i barvu doladit k ostatnímu. Pokud tak neučiníte, stane se z obývacího pokoje spíše dětský téměř bez vkusu. Mnoho odborníků však radí, že při celkové rekonstrukci je nejlepší prvně vybrat sedačku s výraznou barvou a k té doladit zbytek, tím docílíte zajímavého oživení.

Ať už kupujete sedací soupravu klasickou, křesla s taburetem nebo sedací soupravu rozkládací, je nutné si ji osobně vyzkoušet! Pokud si ji "neosaháte" nemůžete vědět, zda vám materiál vyhovuje. Osobní prohlídku je dobré využít i k detailnímu prozkoumání úložného prostoru nebo zpracování a detailů.